Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije obvešča javnost, da je bil na 64. plenarnem zasedanju Organa evropskih regulatorjev za elektronske komunikacije (BEREC) izvoljen nov mini board in predsednica tega organa za leto 2027. Za predsednico je bila izvoljena Alejandra de Iturriaga Gandini iz španskega regulatorja CNMC (Comisión Nacional de los Mercados y la Competencia).
Direktor agencije mag. Marko Mišmaš, ki bo predsedujoči BEREC v letu 2026, je tako dobil pomoč v obliki mini odbora, ki ga sestavljajo izvoljeni podpredsedniki, predstavnuiki drugih regulatorjev, članov BEREC. To so postali Klaus Steinmaurer (RTR, Avstrija), Michel Van Bellinghen (BIPT, Belgija), Sarah Jacquier-Pelissier (Arcep, Francija), Giacomo Lasorella (Agcom, Italija) in Robert Mourik (ComReg, Irska), ki BEREC predseduje letos in bo prihodnje leto v vlogi odhajajočega predsednika BEREC.
Miniboard BEREC je zadolžen za strateško načrtovanje in usklajevanje dejavnosti BEREC. Vsak član je odgovoren za nadzor nad določenim področjem dela. Podpredsedniki pa imajo med drugim dve glavni nalogi, in sicer nadomeščanje predsednika v primeru njegove odsotnosti ter podpiranje določenih sklopov strokovnih delovnih skupin BEREC, ki jim jih dodeli predsednik.
Več informacij o rezultatih volitev je dostopnih na spletni strani BEREC.